מנהלת הבית

                     עירית ורשבסקי

• ילידת: 1960
• מצב משפחתי: נשואה ואם לשניים
• השכלה: תואר ראשון בעבודה סוציאלית ("אוניברסיטת תל אביב") ובוגרת קורס ניהול בתי אבות ("אוניברסיטת תל אביב").
• רקע תעסוקתי: לעבודה ב"משען" הגעתי ב-1994. יותר מעשור כיהנתי כמנהלת השירותים החברתיים ב"משען גבעתיים" וקרוב ל-12 שנים מילאתי כמנהלת שרותים חברתיים ב"משען פיכמן". עם פרישתו לגמלאות של מנהל הבית הקודם, מר שמעון סבג, קודמתי לתפקיד מנהלת הבית. 

הקריירה שלי בתחום הגיל השלישי, החלה כששהיתי בסקוטלנד במהלך הלימודים של בעלי. היה זה בתחילת שנות ה-90, בזמן שעבדתי כסגנית מנהלת של בית דיור מוגן לנשים בלבד. זמן קצר לאחר שחזרנו לארץ, התקבלתי לעבודה ב"משען" כעובדת סוציאלית, אך די מהר עברתי לנהל את תחום השירותים החברתיים ב"משען גבעתיים" והרגשתי שמצאתי את המקום הנכון והמתאים ביותר עבורי. זאת כיוון שבמסגרת התפקיד הייתי אחראית על כל מה שקשור ברווחת הדיירים ובאיכות החיים שלהם, מיום כניסתם לבית.

בשנים האחרונות, במקביל לעבודה השוטפת כמנהלת השירותים החברתיים ב"משען פיכמן", התחלתי לקחת חלק במגוון רחב של נושאים הקשורים לניהול וניתן לומר שהייתי יד ימינו של מנהל הבית, מר שמעון סבג. לפיכך, לאחר פרישתו, המהלך הטבעי ביותר עבורי ועבור הדיירים כמובן, היה ליצור המשכיות וכך הלפיד עבר אליי. הודות להיכרות האישית שלי עם כל דייר, דיירת ובני המשפחות, עם צוות העובדים ואופן הפעולה של הבית, החילוף לא גרם לזעזועים ולתהפוכות ועבר על מי מנוחות, במובן הטוב ביותר של המילה.

אני מאמינה שהדייר הוא מי שנמצא במרכז ושאנשי הצוות וההנהלה נמצאים כאן אך ורק כדי לשרת את הדיירים ולהעניק להם את היחס שלו הם ראויים. כל זה כמובן מתוך היכרות עם השינויים שחלים בגיל המבוגר והבנת הצרכים הייחודיים לאוכלוסייה שאנחנו משרתים. אני לא מאמינה שצריכה להיות מחיצה בין הדייר לבין הדרג הניהולי ועדות לכך ניתן למצוא בעובדה שהדלת שלי תמיד פתוחה. כך ורק כך ניתן להעניק את השירות הטוב ביותר ולספק את המענה המהיר ביותר. הכבוד לאדם באשר הוא אדם והיחס האנושי והמכיל, הם הבסיס לפעילות שלנו כאן ב"משען פיכמן".

בשנים האחרונות הבית עבר מתיחת פנים מאוד רצינית: יש לנו אולם תרבות חדש ויוקרתי, הלובי המפואר שלנו עבר שיפוץ מסיבי ובנוסף חידשנו את כל השטחים הציבוריים במתחם. המטרה שלנו הייתה לגרום לכך שלא רק הדיירים ירגישו שהם במקום המפנק והמזמין ביותר, אלא שגם בני המשפחה והחברים, ייהנו להגיע ולהתארח במתחם הירוק, המטופח והפורח שלנו.

מעבר לתשתיות הפנטסטיות ולרמת השירות הגבוהה, אנחנו מציעים לדיירים אינספור פעילויות, חוגים והזדמנויות לחגוג את החיים: החל מקבוצת "שביל הזהב" שמטיילת בשביל ישראל באופן קבוע, דרך היציאות לבתי קפה, בתי קולנוע, קונצרטים והצגות וכלה באירועי התרבות הרבים המתקיימים בבית לאורך כל השנה. לשמחתי הרבה, חיי החברה ב"משען פיכמן" עשירים ותוססים וכן נוצרו קשרים אמיצים בין הדיירים לאנשי הקהילה הסובבת אותנו.

כמו כן אנחנו דואגים לספק לדיירים מגוון הזדמנויות לפעילות גופנית ומקיימים מדי יום חוגי התעמלות מכל הסוגים, כשבין היתר מדובר בהתעמלות לבניית עצם, צ'י קונג, פלדנקרייז, יוגה ועוד. מכון הכושר במתחם כולל מתקנים חדישים רבים ומאמן הכושר שלנו הוסמך לעבודה עם בני גיל הזהב. יש לנו גם מרפאה שפתוחה 24/7, שירותי אבטחה ברמה גבוהה במיוחד, מוקד טלפוני הזמין לפניות הדיירים ובני משפחותיהם מסביב לשעון וצוות קשוב, חם ומקצועי.

הדייר ב"משען פיכמן" מקבל למעשה מעטפת שלמה של שירותים במקום אחד, ואפילו יש לנו מספרה, קוסמטיקאית ואפשרות לקבל טיפולי פדיקור, מניקור ועיסויים שונים. עוד אציין שהמיקום הייחודי במרכז רמת אביב, מאפשר לנו ליהנות מכל היתרונות של העיר הגדולה, מבלי לוותר על האווירה כפרית. יתרה מכך, המתחם מוקף בבתי מגורים וההרגשה היא שאנחנו חלק מהנוף וחלק מהקהילה השכונתית.

אני שמחה להזמין אתכם להגיע אלינו ל"משען פיכמן", להתרשם מאיכות החיים הגבוהה של הדיירים, לערוך היכרות עם הצוות ואיתי ולעבור לחיות בצפון תל אביב, במקום הטוב, הנעים, המזמין והירוק ביותר בעיר.

This post is also available in: צרפתית, אנגלית