מנהל הבית

      דודו קידר

• יליד: 1951
• מצב משפחתי: נשוי ואב לשלושה 
• השכלה : תואר ראשון במדעי החברה (אוניברסיטת בר אילן)
• רקע תעסוקתי: אחרי 23 שנים של שירות צבאי (מפקד בכיר בחיל השריון, אל"מ במיל'), עברתי קורס עתודה ניהולית של קופת חולים ולמדתי ניהול אדמיניסטרטיבי של מוסדות רפואיים. לאחר מכן עבדתי במשך תקופה קצרה ב"קופת חולים כללית" ומשם הגעתי לרשת "משען". בשלב הראשון ניהלתי את "משען רמת אפעל" במשך שש שנים, לאחר מכן ניהלתי בתים נוספים ולעתים מספר בתים במקביל. ב-18 השנים האחרונות אני מנהל את "משען חולון".

לאוכלוסיית הדיירים ב"משען" התחברתי מהר מאוד וכן לעבודה בתחום הדיור המוגן באופן כללי. מדובר בעבודה מגוונת ביותר, עם המון אתגרים ולא פחות סיפוק. אני נמצא בקשר אישי עם כל אחד ואחת מהדיירים בבית ומכיר גם את בני המשפחות שלהם, מקפיד לבלות כאן את כל החגים וגאה לשבת בארוחות ערב החג בשולחן המרכזי ולחגוג עם האוכלוסייה הנהדרת שלנו. אחרי יותר משני עשורים בתפקידי ניהול ב"משען", אני יכול לומר ללא כחל ושרק, כי נפלה בחלקי זכות גדולה מאוד.

"משען חולון" מנוהל במתכונת של "דלת פתוחה" וכל דייר שמעוניין בכך, יודע שבאפשרותו לתאם עם המזכירה שלי ומיד להיכנס אליי למשרד. אוזני כרויה לדרישות הדיירים בכל עת ובנוסף, אני מנהל עמם קשר רציף באמצעות ועד הדיירים וועדות המשנה של הדיירים, שלמעשה מסייעות לנו בניהול הבית. סך הכול יש לנו כ-150 מתנדבים מדיירי הבית, שעוזרים לנו בכך שהם מפעילים אלמנטים שונים בתחומי התרבות, הבריאות והרווחה.

הדיירים ב"משען חולון" לוקחים חלק פעיל בקבלת ההחלטות במגוון רחב ביותר של תחומים. כך לדוגמה אחת לשבוע מתכנסת וועדת התזונה של הבית, הקובעת בשיתוף עם הדיאטנית הקלינית שלנו, אילו מנות יוגשו בשבוע הבא, בהתאם לסקר שביעות רצון הדיירים מהארוחות שהוגשו בשבוע החולף.

תפישת העולם שלי דוגלת בפתיחות מרבית לקהילה ולמשל רבים מגמלאי העיר חולון, מגיעים אלינו במהלך השבוע במסגרות שונות: אנחנו מנהלים מועדון ברידג' גדול, מפעילים את מכללת גמלאי העיר ואפילו הבית של "תאטרון חולון", נמצא אצלנו בבית. כמו כן יש לנו בית כנסת קהילתי, תלמידים מבתי הספר התיכוניים בסביבה מגיעים לכאן במסגרת פרויקטים של מחויבות אישית ואנחנו מקיימים שיתופי פעולה גם עם בתי ספר יסודיים וגנים. כתוצאה מכך, האווירה כאן צעירה ותוססת במשך כל השנה כולה.

"משען חולון" יושב על 33 דונם של אדמה והתחושה שהצלחנו ליצור כאן היא של כפר הממוקם במרכזה של עיר. יש לנו הרבה מאוד דשא, הרבה צמחייה והרבה ירוק בעיניים באופן כללי. לכן כשנמצאים כאן קשה לפעמים להאמין שאנחנו ממוקמים בקרבה לכל המוסדות הציבוריים בעיר כמו מרכזי הקניות, הבנקים, קופות החולים ועוד.

לרווחת הדיירים ולאור הביקוש, אנחנו מציעים דירות שונות במגוון גדלים. ב-8 הבניינים המרכיבים את הבית, תמצאו דירות סטודיו חדשות, דירות מפוארות בנות שני חדרים וכן דירות של שניים וחצי ואף שלושה חדרים. בנוסף, פועלות ב"משען חולון" מחלקות חדשות המיועדות לדיירים הזקוקים לדיור תומך, לדיירים תשושים ולאלו הנמצאים במצב סיעודי.

אני שמח להזמין אתכם להגיע אלינו ל"משען חולון", להתרשם מהשטחים הירוקים, מרמת הדיור הגבוהה, משפע הפעילויות החברתיות והתרבותיות ומאווירה מיוחדת במינה.

This post is also available in: צרפתית, אנגלית