מנהלת הבית

    נילי רותם

• ילידת: 195נילי רותם ברודצקי6
• מצב משפחתי: נשואה + 3
• השכלה: תואר ראשון ושני תואר שני בעבודה סוציאלית, התמחות בעבודה קבוצתית עם קשישים.
• רקע תעסוקתי: לאחר מספר שנים בהן עבדתי כעובדת סוציאלית בלשכת הרווחה בנשר ובמחלקה הנוירולוגית בבית החולים "בני ציון" בחיפה, עברתי לתל אביב, השלמתי תואר שני בעבודה סוציאלית והתקבלתי לעבודה ב"משען". שמונה וחצי שנים עבדתי ב"משען רמת אפעל" כמנהלת שירותים חברתיים ולאחר שסיימתי קורס מקיף של המרכז הישראלי לניהול, ניהלתי במשך ארבע שנים את "משען גבעתיים". את "משען ברודצקי" אני מנהלת קצת יותר מעשור.

הדבר החשוב לי ביותר בעבודה היומיומית הוא היחס החם והמכבד לדיירים או בפשטות: היחס האנושי. אני מדגישה זאת בכל הזדמנות ובמיוחד כשאני קולטת עובדים חדשים. מובן שהמקצועיות היא ערך עליון עבורי, אבל לפני הכול ואחרי הכול, חשובים לי החיוך וההתייחסות: לא זו בלבד שאני מכירה את כל הדיירים ללא יוצא מן הכלל בשמם הפרטי, אלא שאני מקפידה להכיר גם את המשפחות של הדיירים. כך ורק כך באפשרותי ליצור כאן אווירה אותנטית של בית ולא אווירה מוסדית.

מעבר לזה, הדיירים שלי לא ישמעו אותי אומרת את המילה "לא". כל בעיה שמתעוררת אני מנסה לפתור בצורה חיובית והדיירים ב"משען ברודצקי" יודעים שניתן לפנות אליי עם כל בקשה ועם כל בעיה, ללא היסוס.

התמיכה שאנחנו מספקים לדיירים מתחילה מהמפגש הראשון ונמשכת לכל אורך השהות. אני מודעת למשל היטב לקשיים הנלווים למעבר למסגרת מגורים חדשה ודואגת ללוות כל דייר חדש באופן צמוד, במיוחד בשבועות הראשונים לאחר הכניסה לבית. למעשה לאחר שבוע או שבועיים של התאקלמות, אני מזמינה את כל דיירי הקומה לאירוע היכרות עם הדייר החדש, שבמהלכו חוגגים את כניסתו לבית וישנן גם קבוצות ייחודיות לדיירים חדשים, שבהן הם יכולים לשוחח על ההתאקלמות והחוויות שהם עוברים, בסביבה תומכת, נעימה ומכילה.

"משען ברודצקי" ממוקם בסביבה נוחה ביותר מבחינת תחבורה ציבורית וגם במתחם עצמו קל ונוח מאוד להסתדר, שכן מעלית אחת תביא אתכם לכל מקום שתצטרכו להגיע אליו. מדובר בבית מאוד יוקרתי הכולל בריכת שחייה שפתוחה גם בחגים ושבתות, חדר מחשבים, חדר ברידג' וחדר כושר. אנחנו שמים דגש חזק מאוד על נושא החוגים והפעילויות כשבין היתר יש לנו כאן חוגים של התעמלות במים, פלדנקרייז, צ'י קונג, יוגה ועוד.

אשמח להכיר גם אתכם ולהזמינכם להצטרף לקהילה המגובשת ומלאת החיים שלנו, כאן ב"משען ברודצקי".  

This post is also available in: צרפתית, אנגלית